Autor Subiect: Centrul de Informare Turistică al Zonei Snagov  (Citit de 692 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Centru InformareTuristica

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
    • Vezi Profilul
Centrul de Informare Turistică al Zonei Snagov
« : Aprilie 08, 2016, 06:31:23 p.m. »
În 2015 (dupa 15 ani de propuneri către Primăria Snagov, Consiliul Județean Ilfov),
+ după 10 ani în care am tot dat (gratuit) hărți turistice ale Zonei Snagov (făcute din banii fundației),
+ după 7 ani în care am inclus și detalii despre Patrimoniul Natural,
=> Fundația Snagov a luat inițiativa de a înființa (pe cont propriu) CENTRUL de INFORMARE ECO-TURISTICA din Zona Snagov.

Astfel, în prezent, din lipsă de personal și resurse (financiar), încercăm să oferim (doar în sezon) asistență și ajutor turiștilor care ajung în Zona Snagov.

Deci cu Voluntari (și mai avem nevoie de ajutor!), prezentăm pe harți, ce există și ce se poate face în zonă, unde găsesc furnizori HoReCa (cazare și mancare). Cum pot ajunge în diferite locuri. Uneori le dăm și hărți (din stocul rămas).

* Un astfel de serviciu se poate consolida (și) cu ajutor de la:
1) Primăriile din zonă (Gruiu, Snagov, Ciolpani) + Consiliul Judetean Ilfov - prin tipărirea unor materiale (și noi doar le distribuim);
2) Liceul Mihail Kogalniceanu (clasele 9-12) și școlile din zonă (clasele 7-8) - prin practică (rotație: grupuri de câte 2 tineri).

=> Ce părere ai?
« Ultima Modificare: Aprilie 19, 2016, 02:54:00 p.m. de Administrator »

Bansheez

• Vizitator
Re: Centrul de Informare Turistică al Zonei Snagov
« Răspuns #1 : Aprilie 30, 2018, 12:21:04 p.m. »
I think the knowledge gained this time is very important because I am looking for.

Akarincoco

• Vizitator
« Răspuns #2 : Iunie 26, 2018, 06:54:55 a.m. »
I think the answer is very relevant.

Deedseebed

• Vizitator
« Răspuns #3 : Iunie 26, 2018, 07:38:49 a.m. »
Cunoștințele sunt utile pentru turiști.